Jihočeští otaku - potvrzeno!

14. května 2010 v 16:12 | Tenny, hlavní boss |  O nás
(tento článek pochází z mého a Lalina osobního blogu - www.tomodachi.blog.cz . Je možné, že už jste ho četli...)

No, jihočeští otaku opravdu nemají svou základnu. Sice vůbec nechápu, proč zrovna v našem kraji je tak malá koncetrace lidí, co mají rádi anime a mangu (když to třeba srovnáme s Moravou... ), ale možná je to výhoda. Aspoň se nemůže stát, že tu bude několik konkurečních skupin, které se budou hádat o tom, kdo kde byl dřív a "tohle bylo vždycky naše shromaždiště" (jako jsem to viděla u některých Pražských otaku)

Takže, jelikož jsem člověk akční a jelikož ráda organizuju (já vím, že tvrdím opak, ale vlastně se v tom strašlivě vyžívám... xD ), tak je to jasné - TÍMTO OKAMŽIKEM VZNIKÁ OFFICIÁLNÍ SKUPINA JIHOČESKÝCH OTAKU!

Takže, jste z Jižních Čech? Máte sympatie k anime a manze? V tom případě čtěte dále... ;)1. Záležitost k projednání: Domovská stránka a název party

Je jasné, že naše jihočeské události nemůžeme řešit tady, a to nejen proto, že by to bylo nepřehledné. A prvním krokem je vytvoření vlastních stránek. Jenomže kde?
Placená doména je bohužel nerealizovatelný nápad, možná ve vzdálené budoucnosti... Nejsme Brněnští otaku. :D
Proto jsem pátrala spolu s Lali (mou neofficiální zástupkyní... xD ) po nějaké vhodné bezplatné doméně. Bohužel, trpěli podobným neduhem - pokud nešlo o něco, co mělo v názvu blog (např. sblog, bloguje nebo blog), nešli tam psát komentáře. Vzhledem k tomu, že bychom rády používali naše stránky k projednávání srazů a podobných věcí, jsou komentáře nutností.
Tudíž jsme se usnesli, že bude nejlepší vytvořit stránky na blog.cz (jelikož se tady vyznám, umím ho používat a je relativně lehké vytvořit lay, narozdíl například od sblogu, kde musíte používat HTML kódy, které dodnes neumím používat... xD )

A název stránky? Logicky, měl by se shodovat s názvem naší skupiny. Jak už jsem se zmiňovala - anglické patvary typu "all anime cosplay team" nepřichází v úvahu. Proč? Jsme Češi, co se zajímají o Japonsko. V anglickém názvu tudíž není žádná logika.
Uvažovaly jsme o japonském názvu, ale většina těch slov zněla... Tak falešně. Pokud vás napadlo nějaké děsně vhodné japonské slovo, které by se dalo osvětlit jako česká zkratka (příklad: Nakama, jap. kamarád, parťák - NÁramní KÁmoši MAngy) , sem s tím. Ale my jsme s Lali prokoumávali japonský slovník a nic nenašli... Pak mi to přišlo trochu hloupé. Navíc, když budeme mít nějaké japonské slovo, máme mnohem menší pravděpodobnost, že na nás náhodou narazí nějaký jihočeský spoluotaku.

A jelikož to stejně omíláme dokola a dokola - Název naší skupiny bude nanejvýš pravděpodně znít JIHOČEŠTÍ OTAKU. Máte nějaký lepší nápad? Něco se vám nelíbí? Váš názor uvítám, pište komentáře... ;)

A název domény?
1. jihocestí-otaku.blog.cz
2. otaku-z-jihu.blog.cz
3. jihotaku.blog.cz

EDIT: Jak vidíte, doména byla zvolena. Pokud se vám nelíbí... Je pozdě. xD

A co se týče vzhledu blogu - už se mi nabídly dvě osoby, které by ho chtěli udělat. Vzhledem k tomu, že by bych byla ráda, aby byl stvořen co nejdřív, pověřuji tím Tachiko. (té druhé osobě totiž všechno děsně trvá... xD )
Pokud máte nějakou představu, vytaste se s ní... Lay by měl obsahovat něco, co naznačuje odkud jsme a o co se zajímáme. (já nevím, třeba sakuru - strom, černou věž a usmívající se anime slečnu... nebo bishíka. xD Ale měla by to být osoba neurčitá, nestojím, aby na mě zíral Naruto nebo Kira, ne každému by se to mohlo líbit)

EDIT: Lay taktéž vytvořen. Stačí nastavit.

2. Záležitost k projednání: Srazy a Cosplay

Tedy, nepočítejte s tím, že by byl sraz během těhle čtrnácti dní. Bylo by to moc narychlo a navíc bych se prvního officiálního srazu moc ráda zúčastnila.
Také je tu problém, zda by se srazy pořádali ve všední dny (např. v pátek) nebo o výkendu. Logicky by bylo lepší o výkendu, ale někteří lidé mají zase mimo všední dny problémy s dopravou... Tohle by se ještě muselo vyřešit.
Srazy se budou pořádat v Českých Budějovicích, a pokud se chcete ptát proč - je nás tady nejvíc, hodně lidí sem chodí do školy a navíc je to krajské město... (to aby někdo neměl blbé pindy)Pokud jste odjinuď, nebojte se - s námi se neztratíte, kdyžtak vás vyzvedneme na nádraží... ;)

Ehm, cosplay... Jistě, je to důležitá součást. Přesto nemyslím, že na začátek je dobré pobíhat po Budějovicích jako třeba Akatsuki a to nejen proto, že by to mohlo vyděsit lidi.
Dle mého názoru není třeba ke členství vlastnictví cosplaye. Stačí láska k anime. Nechci někomu ubrat příležitost k účasti jen proto, že nemá dost peněz/odvahy/času/čehokoliv jiného. Udělat pořádný cosplay je těžké a/nebo drahé a vzít si čelenku z konohy a zelenou vestu - to za cosplay nechci považovat. Přijde mi hloupé, když se třeba někdo nemůže zúčastnit jen proto, že "každý cosplay jen jednou" a někdo jiný, kdo má taky růžovou paruku, byl rychlejší.
Takže, pokud máte rádi anime a přesto nechcete cosplayovat, nevadí, radi vás vezmeme. Tady nejde prvotně o cosplay - jde o poznání lidí, co mají podobné zájmy.

P.S. - Pokud se ovšem o cosplay zajímáte a máte úžasný kostým, kterým byste se chtěli pochlubit, na některém další srazu vám jistě dáme možnost. ;) Já sama plánuji, že na srazy budu nosit "kimono". (ty uvozovky proto, že je to mamka-made xD )


3. záležitost: Komunita a propagace

Tak aby bylo jasno - BEREME KAŽDÉHO!
I když, dvě podmínky by samozřejmě byly:

1. Láska k anime a/nebo manze, plus případně dorama... (nějaké ty styly typu lolita, visual kei nebo poslech j-hudby - je to často součást, která se nedá oddělit, ale nesmíte zapomenout, že jde primárně o anime :) )
2. bydliště v Jihočeském kraji
- samozřejmě, nejlepší to mají Budějovičtí, ale pokud jste ze Strakonic, Prachatic, Vodňan, Českého Krumlova, Vimperka, nebo odkudkoliv jinud, není to problém. Možná trochu s dopravou na srazy, ale věřím, že dokážete jezdit autobusem/vlakem nebo přemluvit tatínka, ne?

A pak jistá, pravidla, která by se měli dodržovat:
1. Psát a mluvit slušně - jasně, nemám nic proti hovorové češtině, ale opravdu nechci jednat s lidmi, co dokážou pouze urážet a nadávat. Pokud každí vaše druhé slovo je č**ák, p*ča, k**va a podobně - buď se zklidněte, nebo se kliďte úplně.
2. Psát, aby se to dalo přečíst - nehodlám trpět žádné moderní přežitky, které zahrnují každé písmeno jinak velké a psaní W místo V.
Jsme otaku, ne rádoby emaři, či didlinky. TaKhŽe PoKiUd PýŠeTe TaKhLwE, zkuste se zamyslet.
3. Neodsuzovat za to, že něco má nebo nemá něco rád
- Každý má právo na svůj názor a prostě musíte počítat s tím, že se v komunitě objeví někdo, kdo nesnáší/miluje Sasukeho. (ubohý Uchiha byl dán jako příklad, protože počet jeho fanatických obdivovatelů se přibližně rovná počtu lidí, co ho upřímně nenávidí, tudíž je velmi kontroverzní postavou)
Já například nemám příliš v lásce Stmívání, přesto se přátelím s alespoň dvěma slečnami, pro které je to smysl života. Jde to... Nestojíme o hádky jenom proto, že ta hoka vedle vás zbožňuje Shugo Chara a vy to považujete za absolutní kýč.
 (ovšem proti diskuzím s inteligentními argumenty nic nemáme... :) )

A pár věcí, co by vám ještě mohlo vrtat hlavou:
Věk - žádná věková omezení nejsou, přesto, pokud je vám 12 a méně a nebydlíte kousek od místa srazu, nemůžete se divit, že vás rodiče asi s nadšením pouštět nebudou. Já nemám problém s žádnou věkovou skupinou (znám fajn otaku o dost let mladších i o dost let starších) otázkou je, zda nebudou mít problém buď vaši rodiče (v případě, že je vám 12 a méně...) nebo vy (v případě, že jste o hodně starší než já... vyjdete s námi, bouřlivými teenagery? ^^ )

Yaoi, hentai a jiné věci nad 18 - Hm.... která holka nečetla yaoi, že? Já k nim taky patřím. Přesto, pokud to budete chtít řešit - zaobalujte, moc nekřičte a nevnucujte to chlapům, či nevinným členkám. Copak chceme vypadat jako parta úchyláků? xD A jak říkám - primárně jde o anime.

Znalost anime - Budete dělat test, zda dostatečně znáte anime! - Heh, dělám si srandu, samozřejmě že ne. Lidi, co viděli dvě anime, jsou někdy zapálenější než lidé, co jich viděli 50. Takže pokud jste toho moc neviděli, nemusíte se bát, rádi vás více zasvětíme do této problematiky a doporučíme vám další skvělá dílka... ;)

Naruto - pokud znáte jenom Naruta,  nevadí. Rádi vás zasvětíme do jiných anime, ovšem za předpokladu, že o to stojíte. Pokud jste posedlí jenom tíhle anime (případně jiným - Bleachem a tak...) a cokoliv jiného považujte za odpad, mohl by vyvstat problém.


Co se týče propagace - potřebuji nějakého ochotného člověka, kdo by zastal funkci propagační šéf. Budu naší partu propagovat tady na blogu a na konoze.cz, ale na jiné anime zaměřené stránky příliš nechodím.
Také nemám Facebook a nepoužívám ho. Proto by bylo fajn, kdyby nás dotyčná osoba propagovala i zde. Nemám facebook ráda, ale nemohu přehlédnou jeho užitečnost a fakt, že se tam snadno najdou lidé, kteří by se k nám mohli přidat.
Takže pokud často navštěvujte různé internetové stránky a dobře se vyznáte na facebooku, můžete se hlásit o tento post! ;)


Závěrem
Chcete se stát členy naší party? Není nic jednodušího...Příjem přihlášek začne, až zprovozníme stránky, pokud se chcete přihlásit už teď, pište na můj email tenebrae@tiscali.cz

Přihláška

- údaje s hvězičkou jsou povinné.

Přezdívka*: (pokud jich máíte víc, pro jistotu vypište všechny)

Věk*:

Bydliště*: - stačí město. Pokud jste z ČB, můžete napsat i přibližněji - třeba centrum, sídliště Vltava nebo tak...

Oblíbené anime*: Můžete klidně i více titulů...

Oblíbená manga: Pokud nečtete, nemusíte uváděť.

Oblíbené dorama: To samé, co výše.
- prosím, nepiště věci typu "Mám je ráda všechny" nebo "Viděla jsem toho tolik, že nevím". Dávájí  člověku pocit, že jste naopak nic neviděl/a nebo nečetla.

Jak dlouho se zajímáte o anime?:

Znáte ve svém okolí někoho, kdo se o to také zajímá?:

Váš postoj ke cosplayi:

Zvládnete se dopravit na místa srazů?*:

Které dny v týdnu míváte čas?*:

Studujete v ČB? Pokud ano, na jaké škole?:

Máte zájem se účastnit na organizaci?:

Kontak*: - nejlépe email nebo icq. Něco, kdo vás budeme určitě moci zastihnout...

Stránky: - pokud máte blog nebo stránky, klidně je sem uveďte... ;)

- Nechci, abyste psali, proč se chcete přidat, jelikož je to jasné. Máte rádi anime/mangu a to mi stačí... ;)

Pro představu, jak by vypadala moje přihláška:
Přezdívka*: Tenny
Věk*: 16
Bydliště*: České Budějovice
Oblíbené anime*: Rurouni Kenshin, Ouran high school host club
Oblíbená manga: Skip Beat!
Oblíbené dorama: Hana Kimi, ale dorama moc nesleduji.
Jak dlouho se zajímáte o anime?: 4 roky
Znáte ve svém okolí někoho, kdo se o to také zajímá?: Plno lidí... například Lali, Tachiko, Tinku, Leah, dvě moje spolužačky, Lindu a tak dále...
Váš postoj ke cosplayi: Nemám na něj postavu, ale máma mi šije kimono, které budu nosit místo něj.
Zvládnete se dopravit na místa srazů?*: S tím nemám problém, dopravím se MHD,
Které dny v týdnu míváte čas?*: Pondělí, úterý, pátek a o výkendech
Studujete v ČB? Pokud ano, na jaké škole?: Studuji na Biskupském gymnázium.
Máte zájem se účastnit na organizaci?: Jsem hlavní organizátorka! xD


Stránky: tomodachi.blog.cz

No, snad jsem na ni nezapomněla...


Vaše organizátorka Tenny


P.S. - Čím více se vyjádříte, tím více se váš názor bude brát v úvahu. ;)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Vody Vody | 18. května 2010 v 19:36 | Reagovat

Já to přečetl! Jsem cool!^__^

2 Tinka Tinka | 9. července 2010 v 21:20 | Reagovat
3 Vody Vody | 10. července 2010 v 20:04 | Reagovat

oni tam jí delfíny? O_O

4 Tinka Tinka | 11. července 2010 v 11:33 | Reagovat

[3]: Doufám, že ne xD Ale na druhou stranu, zatím jsem tam nebyla, takže ti to najisto neřeknu :D

5 Vody Vody | 12. července 2010 v 11:05 | Reagovat

Já ani nevim, kde by to tam mělo bejt :-D

6 Tinka Tinka | 13. července 2010 v 21:38 | Reagovat

Strýček google mi povedal, že tu:
370 87 České Budějovice
B. Němcové 585/54
Jen do Budějic nemám teď skoro tejden cestu, takže moje ověřování proběhne až potom xD. Ty jsi z Budějk? 6o6

7 Vody Vody | 15. července 2010 v 19:49 | Reagovat

Do Budějc nemam cestu tak tři měsíce, než mi začne škola, ale musim tam zaject, abych odevzdal index, kterej jsem jimt am nedal po poslední zkoušce :x
Ne, jsem z Kaplice ^__^ sudetland

8 Tinka Tinka | 15. července 2010 v 20:26 | Reagovat

Heh, index je vždy připraven potěšit majitele, koukám. Já to mám tedy do Budějic podstatně blíž, bydlím na půl cesty do JETE :D. V "sudetlandu" xD má sice chalupu babča, ale směrem na Lipno...
MCH( MimoCHodem xD): Nezapomněla Tenny v pravidlech komentářů na SPAM? Já bych teda vykuky, co si myslí, že si tu můžou jen tak spamovat, nějak označila a veřejne je... pochválila za udržování života na jihotaku! xD

9 Vody Vody | 15. července 2010 v 20:55 | Reagovat

JETE? O_o

Eeeh... spam? tady je to mrtvé ???

10 Tinka Tinka | 16. července 2010 v 14:02 | Reagovat

Bez obav, za vsí máme atomový bungr a dost jodových tabletek xD Člověk si zvykne, ale první měsíce po přistěhování mi to taky moc příjemný nebylo.

Není to tu mrtvé! Já sem živá! xD Ty ne? :D Ale mohli bychom se pokusit probudit k životu i adminky, to jo. Tenny už jsem psala na blog, hodím ještě koment k Tachiko. Jednou na ty komenty zareagovat musejí... doufám.

11 Vody Vody | 16. července 2010 v 14:44 | Reagovat

Třeba jsou obě tuhé.
Nebo jsi mrtvá jenom ty a tohle je jenom výplod umírajícího mozku.
Nebo ti taky někde uniká plyn.
Bo jsi vypila moc rumu ^__^

12 Tinka Tinka | 16. července 2010 v 16:12 | Reagovat

Tomu říkám pozitivní náhled na věc, výplode mého umírajícího mozku xD. A rozhodně odmítám, že bych pila rum, jsem abstinent z přesvědčení! Ale plyny nám tu unikají z prasečáku, to je fakt...

13 Vody Vody | 16. července 2010 v 16:52 | Reagovat

Rum je dobrý
doporučuje 5 z pěti 5 Sparrowů
^__^
jo tak prasečák :-D

14 Tinka Tinka | 17. července 2010 v 9:20 | Reagovat

Já jsem spíš pro jeho využití jako palivo( doporučuje 5/5 Bětek) xD Jestli to chce Jack chlastat, jeho věc, ale ohýnek se mi zdá pořád jako ta lepší varianta ^^.
Jen se nesměj, víš, jaký to je, vařit se v noci v pokoji bez možnosti vyvětrat, protože zrovna otevřeli vrata v půlkilák vzdáleným prasečáku a zamořili tak noční vzduch? To jsou ty krásy venkova, no... :D

15 Vody Vody | 17. července 2010 v 10:56 | Reagovat

Palivo? O_o mmm jsem jedině pro uranový doly (:
mmm, já okno večír neotvírám :x  
smrad může vadit to zase jo :o
ale zase tam je klídek, ne? ^^

16 Tinka Tinka | 17. července 2010 v 17:27 | Reagovat

No, uranový doly mají něco do sebe, za jistých okolností působí uran daleko efektivněji :-D
Ale jo, klid by tu byl, stačí pláchnout nejmladším příbuzným z pařátů ^^ Ale teď momentálně to docela jde... :)

17 Vody Vody | 18. července 2010 v 10:43 | Reagovat

a co jinak?
Jak to jde? ^__^

18 Tinka Tinka | 19. července 2010 v 20:10 | Reagovat

Už jsem doma a užívám si klidu, krom toho, že mě mami-san donutila jít k holičce, kde jsem strávila nesmírně poučné tři hodiny. Dozvěděla jsem se například, že pít alkohol prodávaný pod názvem B52 či tak nějak je nebezpečné, jelikož hoří a může yapálit člověka zevnitř( jako by nestačil rum xP). A vůbec, společnost, jež se tam sešla, mě naprosto ohromila hloubkou svých znalostí budějovických krčem a barů( ale o sushi baru nepadlo ani slůvko xD), nicméně jejich mluva mě neokouzlila ani trochu. Ale což, mám to za sebou a s účesem jsem relativně smířená.
A ty? Jak si užíváš prázdniny?

19 Vody Vody | 19. července 2010 v 20:54 | Reagovat

To je super požitek z holiče já u něj nebyl asi tak už rok a vypadám jako správný houmles :-D
To by mě zajímalo by v tobě splál pokud bys teda nepolikala aj sirku, nebo tak něco (:
V budějcích znám jenom tři hospodo/bary jedna je na náměstí, který už jsem zapomněl jak se jmenuje a dělá tam spolužačka, druhá je u nějaký nemocnice asi sever, nebo jih, co já vim, ale je to blízko školy tak tam chodim na oběd a třetí je uplně někde schovaná a patří to vietnamcům a vaří tam dobrý porce za slušný ceny 8-) a ten kuchař tam snad čučí na anime :-D

Prázdniny super, nezvládám vstřebávat požitky a popáleniny od sluníčka :)
Před chvílí jsem se dověděl že měsíce domluvená brigáda padá, ale tak aspon stihnu sraz ze střední školy, ale teďka jestli se mi tam bude chtít jít mezi tolik holek :-|
a třicátýho je v rožumberku fesťák českýhrady (nebo tak nějak) tak jestli se dokopu za kámošem kterej mi koupil lístek tak tam pojedu :-D
O tý cestě srmti jsem si v sobotu prožil radši pomlčím a včera jsem stihnul kouknout na všechny díly fairy tail co vyšli a je to zatim very good ^__^ lítací neko rulz

20 Tinka Tinka | 19. července 2010 v 23:30 | Reagovat

Jak vypadá správný houmles? 6_6
Ta pani říkala, že se to pití zapaluje a že to někdo pil hořící, a že mu pak chutnala i obyčejná čistá voda( které by se jinak nepochybně vyhnul obloukem) ^_^"
Kde je ta vietnamská hospoda? Vychválíš jí a pak ani nedáš adresu, ts... :D
Na popáleniny ti dám radu: choď v dlouhých tmavých džínách a tričkách nebo ještě lépe mikinách s dlouhým rukávem( + občas přidej modrý rybářský klobouk). Budeš vypadat jako blbec/šílenec/mimozemšťan/já! xD No dobře, tak vypadám jen do takových třiceti stupňů... :-D
Máš fóbii z holek? No uznávám, my holky občas jsme děsné( a já se v tom přímo vyžívám xD), ale zas tak snad ne... :-D Doufám, že se kvůli tomu nebudeš bát přijít na( teoretický a nejspíš poněkud vzdálený) sraz jihotaku?
Fest si užij :)
Cesta smrti? Když už jsi to nakous', tak se o tom můžeš trochu porozprávět ^_^.
A samozřejmě mača Happy vede! Já prozměnu rozkoukala Hellsinga... Alucardovi hášky mě dostávají 8-)

21 Vody Vody | 20. července 2010 v 13:09 | Reagovat

vlasatý houmles ^^

absint se dá zapálit myslím... už nevím :p
Mno, ta vietnamská hospoda jeee eehee... já tam dycky byl odvezen autem :-D je to před budvarem pivovarem tam před tim pivovarem je nějak křižovatka tak se dáš v levo a pak zase do leva a jsi tam... myslím... je to tam takové zastrčené prodává se tam i nábytek myslím a mezi tim je tahle jídelna, ale už si to moc nepamatuju :-D
Naštěstí jsem nebyl spálený moc tak už to ani nebolí ^^
sraz otaku z jižních čech... hmm to tam budem tří, ne? 8-)
O tý cestě nebudu vyprávět chci na ní zapomenout... bylo to hrozné D:
ellsing jsem viděl asi už 3x :-) by mohli vydat další ova ^__^
jsem se včera nudil a zjisitl jsem, že začíná třetí řada black lagoon ^^ a ještě jsem začal sledovat HIGHSCHOOL OF THE DEAD, ještě že jsou prázdniny a dost času :-P

22 Tinka Tinka | 21. července 2010 v 12:30 | Reagovat

No co, Alucard taky nechodí k holičovi zrovna ob den xD
Sraz otaku z jižních čech... já znám osobně asi pět lidí( čtyři z toho jedou na CKS), kteří by přišli, plus dva-tři lidi z netu ^^ Jen to tu nepodceňuj, to, že sem nikdo neleze neznamená, že by nebyl, ale že o prázdninách je zjevně času míň, než se zdá >:L
Black lagoon... Highschool of the dead... píšu si to na seznam! ;D

23 Vody Vody | 21. července 2010 v 13:44 | Reagovat

Mi přijde, že tady na jihu je to mrtvý :-D
Snad nejmíň z celý ČR přepočítáno na kraje :-|
jaja das ist gute anime ^_^

24 Tinka Tinka | 22. července 2010 v 9:01 | Reagovat

Jo, oni (nebo spíš ony) se tváří mrtvé, ale mají proto většinou důvody. Ale až se Tenny vrátí a bude mít nějaký čas, tak by mohla zorganizovat -konečně- ten sraz, vzhledem k tomu, že má na většinu jihočekých otaku kontakt :) Jinak máš pravdu, není nás moc, a oproti dost krajím jsme pozadu.

25 Vody Vody | 22. července 2010 v 9:17 | Reagovat

Aspoň se nebudem hádat ^___^
maybe... :3

26 Tinka Tinka | 22. července 2010 v 11:34 | Reagovat

Jo, heh...^^
Já bych nebyla proti tomu, aby byl sraz brzo, ale taky se při čekání nemusím nudit; dokončuju třeba kostým na CKSko, koukám Hellsing a další anime a mangy... :)

27 Vody Vody | 22. července 2010 v 12:34 | Reagovat

Jo no můžem udělat megasraz ve dvou :-P
Já se nenudím... musím psát bakalářku ^__^

28 Tinka Tinka | 23. července 2010 v 15:27 | Reagovat

Megasraz ve dvou, první vlašťovka oficiálního jihočeského otakingu... :D Jako titulek poutavé, ale trochu smutné. Mě ale brzo přijede otaku-sestřenka a když o tom tak přemýšlím, možná by se nás sešlo víc. Koneckonců, Tenny už je taky u babičky nějakej čas, takže by se snad mohla pomalu vracet. Jak je na tom Lali, Tachiko a Leah nevím, ale doufám, že bych je dokázala kontaktovat. Pak je tu ještě Hoshiko, kterou vůbec neznám, jen vím, kde má blog, ale s tou by se šlo nejspíš domluvit přes Tenny. Ale muselo by se to stihnout do příští soboty, protože potom už jsem téměr imrvére pryč do konce prázdnin( přecijen bych chtěla být na tom oficiálním 1. srazu :D)

Dovedu si představit i spoustu lepších činností k zahnání nudy. Upřímě ti nezávidím...

29 Vody Vody | 23. července 2010 v 16:13 | Reagovat

Nikoho z nich neznam ^___^

30 Tinka Tinka | 23. července 2010 v 17:17 | Reagovat

A proto nejspíš vznikla myšlenka, abychom tady na jihu uspořádali sraz: Protože my otaku se vůbec neznáme a tak jako by jsme nebyli. Přitom já jich znám celkem dost... Když se nás bude navzájem znát víc, tak potom bude větší šance, že se budeme chtít vidět znova a třeba se trochu rozproudí život i tady. A když budem aktivní, je šance, že se někdo přidá, a otaku na jihu zcela nevymřou. Je to sice trochu výstřel do neznáma, ale leší něco, než nic.
Jestli chceš vědět, o čem je alespoň přibližně řeč, mají tu Tenny a Tachiko odkazy na svoje blogy. Hlavní problém je teď v tom, že nám Tenny ohluchla, a není jisté, kdy se bude moci zase naplno angažovat. Vzhledem k tomu, že si prostě nedokážu představit první sraz bez ní, nevím, kdy bude možné dát nějaké datum.

31 Vody Vody | 23. července 2010 v 19:44 | Reagovat

moc informací na mě (:
flákněte nějakej datum a uvidí se (:
a tahle stranka je volaka tuha tady by to chtělo víc tento :o

32 Tinka Tinka | 24. července 2010 v 14:59 | Reagovat

Ono to není tak docela na mě. Heslo k jihotaku má Tenny, Layla a Tachiko, tuhnutí můžou zastavit nejspíš jen ony. Nemůžu jim to vyčítat, Tenny je poněkud indisponována, Lali moc na organizaci zjevně není a Tachiko je spíš přes grafiku a je u babičky. Ale prakticky to bohužel znamená, že to tu stojí :(
Datum? Hm, tak třeba... teď v úterý? Mám to na něj zkusit domluvit? :)
A co bys chtěl dyštak na srazu dělat? ( orientační otázka :D) Já jen, že jestli bude pršet, budem muset jít někam dovnitř... Tedy hypoteticky, nejdřív bych to musela domluvit :D Já ani netuším, jestli mě rodičovstvo vypustí :D Ale zkusit to můžu ;)

33 Vody Vody | 24. července 2010 v 22:38 | Reagovat

jen tak orientačně kolik vám je? :D
asi budu kazit věkový průměr :-D

34 Tinka Tinka | 25. července 2010 v 20:39 | Reagovat

Ptáš se děvčete na věk? Teda jako... No fajn, já to klidně prásknu ]:D : 14 až 16, dle mých znalostí :D Mně je třeba za měsíc patnáct.
Kazit? Nejspíš ho trochu zvedneš, ale já s tím problém nemám. Spíš nevím, jestli tobě nebude dělat problémy bavit se s puberťačkama :D ( ale byly by jsme na tebe hodné, neboj xD) Tobě je vlastně kolik? Děláš bakalářku, takže tak... éé... dvacet? *má jen hodně přibližnou představu o tom, v kolika se dělá bakalářka ^o^'*

35 Vody Vody | 25. července 2010 v 20:40 | Reagovat

23, nikam s váma nejdu by mě zavřeli za mravní ohrožování mládeže, nebo tak něco :-D

36 Tinka Tinka | 25. července 2010 v 21:18 | Reagovat

Nejdeš? :'( A jak bys nás chtěl mravně ohrozit? To jsi snad členem nějaké sekty, která vyžaduje odříkání se oděvu? :-D Lepší výmluvu nemáš? xD No dobře, chápu, že se ti s náma nechce, taky by mě asi moc nelákalo jít si hrát s partou sedmiletých kluků, i kdyby sledovali bůhvíjaká anime... Ale kdyby sis to rozmyslel, neurazíš ^_^

37 Vody Vody | 25. července 2010 v 21:48 | Reagovat

:-D já bych šel na pivo :-D

38 Tinka Tinka | 25. července 2010 v 21:52 | Reagovat

A co ti brání? xD

39 Vody Vody | 25. července 2010 v 22:59 | Reagovat

:-D si tu psala že máš odpor k alkoholismu nebo něco takovýho

40 Tinka Tinka | 26. července 2010 v 19:01 | Reagovat

No, záleží na tom, kolik piv si chceš dát. Když se (v mé přítomnosti) vyloženě neopiješ, je mi to celkem jedno. Já mám odpor k alkoholu v tom smyslu, že mi prostě nechutná.

41 Vody Vody | 26. července 2010 v 20:59 | Reagovat

mmm deset piv a tři rumy

a v kolik by to bylo? já musim ještě zajít do školy ale tam bejvaj jenom ráno :-D

42 Tinka Tinka | 28. července 2010 v 20:35 | Reagovat

Heh, asi si se měl zmínit trochu dřív, že bys šel, nějak jsem to z tvých komentů nepochopila ^o^'
Mimochodem, deset piv a tři rumy dáš na posezení?

43 Vody Vody | 28. července 2010 v 22:55 | Reagovat

njn já píšu v hádankách ^__^
bejt mi 17 tak to dám, ale teď už jsem starší tak jsem rád že dam dvě piva :-D

44 Tinka Tinka | 15. srpna 2010 v 10:01 | Reagovat

Zdar, jsem na týden zpět :)
Tak to jo :) A jak je na tom tvoje bakalářka?

45 Vody Vody | 17. srpna 2010 v 1:06 | Reagovat

bakalařka umřela spolu s kompem a dneska se komp vrátil a zejtra musim napsat deset stránek pže ve středu se uvidím s panem doktorem práv který mi tu práci schvaluje :-D
a nebo budu dál vymejšlet jak zničit vesmír... myslím, že ke kompletnímu schématu mi chybí už jenom jedna ovce :-)

46 Tinka Tinka | 17. srpna 2010 v 22:35 | Reagovat

Vops xD Můžu vědět, k čemu přesně potřebuješ ovci na zničení vesmíru? Já jsem někde viděla poměrně jednodušší návod, který obsahoval pouze topinkovač, několik drátků a párek vytočených sithů. To slepíš pomocí modelíny dohromady, a pak - Síla nechť tě provází xD

47 Vody Vody | 17. srpna 2010 v 22:42 | Reagovat

temná strana Síly smrdí :-!

48 Vody Vody | 18. srpna 2010 v 1:12 | Reagovat

a budem na tom srazu v cosplayi? :-D
já že žádnej nemam :-D
nebo jestli to už nebylo jsem byl nedavno v čb a viděl jsem dvě holky ale nevim jestli to nebyl nějakej satanismus nebo lolita styl ono je to podobný :-P

49 Tinka Tinka | 2. září 2010 v 20:30 | Reagovat

Ne, cosplay zatím neplánujem ;) Heh, satanismus xD No, ale asi jo, ono takhle aktivní lidi by se už pochlubili na netu a to bychom už snad zaregistrovali :) Jinak, 26.9. se v čajovém ateliéru Kaloplaka (Č. Budějovice, Krajinská ulice) koná večer na téma Japonsko, jedním bodem programu je i anime (zkusím ještě někoho poprosit, aby to sem přidal jako článek, ale nic neslibuju :( Kdybys měl zájem a čas, můžeš přijít (není to sice sraz, ale snažím se o tom dát vědět co nejvíc jihočeským otaku, třeba se nás tak aspoň pár sejde...)

50 Vody Vody | 2. září 2010 v 23:47 | Reagovat

To je pěkný, ale já vůbec nevim kde to je :-D
a z jihočech otaku moc lidí nevím :-|
jo a ono se to koná večer... mi jede poslední autobus ve 22:15 kua ???

51 Shiki-sama Shiki-sama | Web | 4. září 2010 v 23:16 | Reagovat

Jashine, splnil se mi sen! *.* konečně někdo z tý prdele budějic, kterej zná anime :DDDD sláávááá xD hned se musím přihlásit ;D
Přezdívka: Shikiten
Věk: 15
Bydliště: ČB ^___^
Oblíbené anime: Hetalia, Naruto, FMA
Oblíbená manga: Hetalia, Naruto, Gravitation
Jak dlouho?: Hm... nikdy jsem to nějak nepočítala... asi 4 roky
Okolí: Ve svém okolí bohužel jenom jednoho človíčka, takže jsem ráda, že sem na vás narazila :D musím jí o vás hned říct :DD
Cosplay: Mám Aka plášť a pár paruk :D ale ještě můžu něco sehnat ;) a sprejeee na hlavu :D a kosu xD
Doprava: 100% ^__^ konečně někde blízko :DD
Čas: Teď buhužel jenom pátky a víkendy, protože jsem na intru v Bechyni :(
Studium: Střední uměleckoprůmyslová v Bechyni, na intru, ale určtiě bych někdy přijela i tak, o víkendech budu doma ;)
Oragnizace: Uršitě bych ráda pomohla a nějak se zapojila ;) podle toho, co byste na mě měli :D
shiki-sama.blog.cz, tam jsou další kontakty...
Jinak ještě jednou, máte můj velkej respekt, že jste tohle vymysleli :D Taky mě to už párkrát napadlo ale neudělala jsem to :D Neznám skoro nikoho osobně, komu se tohle líbí. Kdyžtak dejte vědět, kdyby něco ;) Moc arigatoo ^__^

52 Tinka Tinka | Web | 5. září 2010 v 14:27 | Reagovat

Co se týče japonského večera, ten se koná 26. září (neděle) od 17:00 (takže by to snad stíhali i dojížďáci, pokud se nebojí jezdit potmě xD) a program je následovný:
-Osaka
-Historky z historie
-Kyoto a Hiei
-Origami
-Ise a Nara
-Oblékání kimona
-Cizinec v Japonsku
-Potěcha pro oko
-Anime
Pokud nevíte, kde byste v Budějicích hledali čajový ateliér Kaloplaka, zadejte si do maps.google.cz následující adresu:
České Budějovice, Krajinská 22
Vchod je (překvapivě xD) z Krajinské ulice, ale jde se tam takovým průchodem a navíc je to na až půdě, takže se pokusím čekat před vchodem (nebo můžeme dát sraz na náměstí a já odtud případné zájemce dovedu přímo na místo konání ;D). Pro jistotu si s sebou vemte penízky, jelikož cenu jsem nikde nedohledala.

[51]: Ahoj, vítej mezi námi ^_^.  Jen si o nás moc nemysli... Jsme poněkud nesourodá směska a bohužel hlavní orgové na to celkem kašlou (mají pro to své důvody, ale na organizovanosti to našemu minihnutí nepřidává :( ) Ale jsem ráda, že i přesto se k nám chceš přidat. Ty máš můj respekt pro změnu za to, že tě vzali do Bechyně :).

53 Vody Vody | 5. září 2010 v 15:15 | Reagovat

Jó náměstí tam trefím!!! :-D

54 Tinka Tinka | 5. září 2010 v 15:46 | Reagovat

[53]: Ok, tak tam snad budu čekat :)

55 Vody Vody | 5. září 2010 v 18:56 | Reagovat

Snad :O

56 Shikiten Shikiten | Web | 6. září 2010 v 13:09 | Reagovat

Já jsem vůbec ráda že něco takového je, protože kdybych to chtěla založit já, nemělo by to už vůbec cenu :D. Chápu, teď taky nebudu mít moc čas, ale kdybyste potřebovali s čímkoliv pomoct, moc ráda pomůžiü, pokud budu mít čas a bude to v mích silách ;D takže klidně řekněte xD mnooo díky, je to tu docela good ;)

57 Tinka Tinka | 6. září 2010 v 16:11 | Reagovat

[55]: To jest, pokud do té doby nezemřu nebo vážně neochuravím xD.

[56]: Díky :) Zatím nic moc neplánujem, já mám do prosince taneční a ještě nevím jak to budu zvládat, pochybuju, že bychom do Vánoc pořádaly větší akci než posezení v čajce nebo sushi baru. Takže pokud chceš pomoct, prohlížej si občas letáky v divadle/čajce/kdekoliv a pokud se dozvíš o nějaké zajímavé akci (klidně i v Bechyni), dej vědět ;).

58 Vody Vody | 7. září 2010 v 16:40 | Reagovat

Já s ničim pomáhat nechci jsem neschopný :-D

59 Tinka Tinka | 8. září 2010 v 20:37 | Reagovat

[58]: Pořád lepší být neschopný než všehoschopný xD Konečně, uchazečů o pomáhání je celkem dost, takže pokud nebude vyloženě chtít, úkolovat tě nebudem. Ale nevytahuj se tu, jak si neschopný, to umí i ehmautoři "darkness blokvísků" ;D

60 Vody Vody | 8. září 2010 v 21:00 | Reagovat

dycky když se něco organizuje tak se to posere (:

61 Tinka Tinka | 9. září 2010 v 19:36 | Reagovat

díky za důvěru xD

62 Vody Vody | 9. září 2010 v 20:11 | Reagovat

Neskonalá důvěra :p
zejtra jedu do budějk tak se tam zkusim kouknout po tej čajovně tam nebudu mít dvě hodiny co dělat :-D

63 Shikiten Shikiten | Web | 11. září 2010 v 11:33 | Reagovat

mno tak dobře :D já taky nemám moc čas, střední je fakt děs, vůbec žádnej čas :( mno ale bechyně je prdel, tam nic není :DD ale nevadí xD

64 Vody Vody | 11. září 2010 v 12:26 | Reagovat

lol střední :-D

65 Tinka Tinka | 11. září 2010 v 18:01 | Reagovat

[63]: No jo, no... Bechyně až taková prdel není, jsou tam lázně, významný most a Bechyňská střela xD Ale Budějky jsou, co se týče nás japafilů, na akce nesporně vhodnější díky vícero čajovnám, které víc lákají k nějakým besedám o Dálném východě. Ale na druhou stranu, občas se nějaká takováhle akce koná třeba v nějakém divadle, například v Budějovicích v Solnici se hrálo japonské divadlo a já jsem se to dozvěděla po měsíci, protože divadelní programy jsem nikdy nezkoumala (a byla jsem přesvědčená, že v solnici na japonskou kulturu ani nevzdechnou). Teď se přecejen občas podívám na seznam kulturních akcí, co kdyby. :)

66 Shikiten Shikiten | Web | 13. září 2010 v 15:27 | Reagovat

64: Moc se nesměj :DD Co bych dala za čas, kterej sem měla na základce...
65: Mno ale pro mě to nic moc není :D Ale lepší než Praha že... Mno to je pravda, zlatý Budějice xD

67 Vody Vody | 13. září 2010 v 19:46 | Reagovat

lol základka
vejška je fajn tři měsíce prázdnin pak tři měsíce nic nedělání na škole pak měsíc učení pak tři měsíce nic nedělání a měsíc učení a tři měsíce prázdnin a furt dokola :-D

68 Tinka Tinka | 14. září 2010 v 16:56 | Reagovat

[67]: A co studuješ? Já to asi půjdu studovat taky xD :D

69 Shikina -  Fazolová víla Shikina - Fazolová víla | Web | 14. září 2010 v 17:15 | Reagovat

67: Bože no tak nejsem tak zkušená no :D náhodou na vejšku chci taky xD (nevezmou mě ale to už je věc jiná xD) my se zase pořád flákáme někde na PC a děláme tam úplný kraviny...

70 Tinka Tinka | 14. září 2010 v 18:45 | Reagovat

[69]: Jo, kraviny... Náhodou se učíte podmanit si záludné grafické programy, jejichž nevyzpytatelnost mě vždycky šikanuje, když se něco snažím výtvarně digitálně tvořit (a jde mi to jako... ee, nejde xD) Přiznej si, to "flákání" u vás na počítačích je rozhodně lepší než poslouchat o netušených tajích chemie ("V laboratoři chemie je přísně zakázáno požívat chemikálie."), probírat do nekonečna členění geografie a významy jednotlivých odvětví nebo sledovat devět let starý německý výukový program Hallo aus Berlin( který vypadá jako nejméně dvace let starý kvůli grafice, za kterou by se styděli i animátoři souboje Naruto vs Pein, a až příliš retro stylu oblékání protagonistů)... :-D

71 Vody Vody | 14. září 2010 v 21:18 | Reagovat

bezpečnostně právní činnost mam obor :o
je to cool vím kolik dostanu let ve vězení když udělam nějakou špatnost :-D

72 Tinka Tinka | 15. září 2010 v 16:26 | Reagovat

[71]: Páni... ^O^

73 Vody Vody | 15. září 2010 v 16:53 | Reagovat

a taky vim jak se z tý špatnosti můžu vykecat :-D

74 Tinka Tinka | 15. září 2010 v 17:44 | Reagovat

xD Na ja, to je ta zlatá česká povaha... :D

75 Tinka Tinka | Web | 17. září 2010 v 21:39 | Reagovat

Jahůůů! Budu chodit na japonštinu! :-D Po dvou letech chození po všech budějických jazykovách a přemlouvání rodičů mi to konečně vyšlo. Sice si to budu muset (alespoň první půlrok) zaplatit sama, ale investice do vzdělání jsou nejlepší investice, že? :D

76 Vody Vody | 18. září 2010 v 3:54 | Reagovat

あなたのために良い

77 Tinka Tinka | 18. září 2010 v 9:10 | Reagovat

どうもありがとうございます(aneb zatím jediná věta kterou poznám i bez translátora :-D )

78 Vody Vody | 18. září 2010 v 12:31 | Reagovat

:-D  :-D

79 Davidek Davidek | E-mail | Web | 19. června 2012 v 15:48 | Reagovat

Určitě to bude dobrý...

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama