Září 2010

První neooficiální sraz - jak to dopadlo?

27. září 2010 v 9:28 | Tenny |  Srazy
Tak, pro ty, kdo neví, o co se jedná - včera se uspořádal takový první jihotaku sraz. Nazvali jsme ho neooficiálním, protože to bylo trochu narychlo a navíc v pozdních hodinách, ale podle názoru těch zúčastněných, které jsem stihla vyzpovídat, měl úspěch.

A jak to probíhalo? No, sraz byl v 16:20 na náměstí u kašny. Poznávacím znamením byl... stříbrný deštník, který byl tak trochu černý, ale vzhledem k tomu, že u kašny byl kromě nás akorát nějaký zběšile fotící páreček, nějak nehrozil omyl. Přesto příště by bylo lepší nějaké... výraznější poznávací znamení. Co teřba moje micki ouška? xD

Když jsem se tam objevila, těsně před daným časem, trochu mě vyděsilo, že vidím pouze dva lidi - a to byla Lali se svým děštníkem a Vody s trochu trudomyslným výrazem. xD Ale chvilka napětí a pocitu trapnosti, která je při každé srazu, byla díky mé otravné výřečnosti prolomena. :D
Asi v půl se objevili další dvě členky - murasakiirono a Ziky.
Čekaly jsme akorát na největšího spamera Tinku, která ačkoliv byla ohledně tohoto tématu nejvíce nadšená, nějak se neobjevila... Nakonec jsme se ve třičtvtě vydali do čajového ateliéru v Krajinské. Nešli jsem tam jen tak - ten večer tam měl být od pěti program o Japonsku a i o anime.

Jak Vody předpovídal, narváno tam rozhodně nebylo. Někteří bezradně listovali nápojovým lístkem, ale můžu je ujistit, že čajům z naší party nerozumí nikdo a já si ten čokoládový čaj dávám vždycky. xD
Nakonec se objevila i Tinka a její maldší brácha a byli jsme komplet.
Už asi v půl šesté jsme si začali říkat - sakra, jakto, že se nic enděje? No, ale kecali jsme, kecali a kecali... No, když už nás nenapadli žádná témata, navrhla jsem hru "uhodni anime". Byla to celkem sranda...
"Hlavní hrdina je idiot... " "Hm, tak to může být jakkákoliv shounen manga."

Program nakonec začal až v šest. Brýlatá slečna nám předvedla oblékání kimona (samozřejmě s praktickou ukázkou) a potom se mluvilo hlavně o místech, teré navštívila. Promítali se fotky mám dojem z Osaky, Kyota, Sappora... A ještě dalším měst. A Tokia samozřejmě taky.
Hezčí mi přišla část, kterou prezentoval chlapík s černým tričkem s nápisem "manga.cz". Ten mluvil o Japonsku obecně - o jídle, zvycích a tak dále...
A o přestávkách jsme si zašli ochutnat čaj. Já nevím, celkem mi chutnal, ale já bych si ho osladila. (čajový barbar xD)

Jenomže potom museli lidi začít odcházet - ostatně, už bylo dost pozdě. Nějdřív odešla Ziky, pak Tinka s jejím bráchou, pak Vody, murasakiino, to už bylo někdy v osm a my s Lali jsme chětli hrdě vydržet až do konce. Přišlo mi, že ten program byl čím dál zajímavější.
Jeden chlapík tam ukázal svoje origami (lali to vyfotila, pokud se uvolí dát sem fotku xD ), pak se taky mluvilo o "Cizinci v Japonsku" - tj. na jaké zvláštnosti může nejaponec narazit, Víte třeba, že japonec nikdy nevleze do vany špinavý? Nebo nám ukazovali japonsé záchody, styl ajponského stravování...
"V japonsku není téměř k sehnání pečivo." "A co jedí k snídani?" "Rýži." "A k obědu?" "Rýži s rybou. No, teda ne vždycky - někdy taky rybu s rýží..." xD

Jenomže už bylo půl desáte a my se ještě k tomu zatracenému anime nedostali. Nakonec jsem musela odejít, aniž byh o tom anime cokoliv slyšela... A řekla bych, že Lali taky, jelikož jsem na cestě zpátky potkala její tátu, který nevypadal příliš nadšeně... Popravdě mě vyděsil. xD

Ale jsem spokojená. program byl zajímavý, čaje dobré a navíc jsem vás poznala. ;)
A co vám, líbil se neoficko sraz?

Jinak chtěla bych ještě poprosit Lali o dodání fotek. (nebojet, nejste tam vy... xD )

Co se týče příštího srazu - ten už bude officiální. Bude to někdy o víkendu, snad příští měsíc, nebo možná až v listopadu, musíme se domluvit na datumu. A taky kam by se šlo - v počtu osmi můžem jít do čajovny, ale pokud nás bylo dvacet... xD

No nic, zdraví vás Tenny. ;)

P.S. - A jak řekl Vody - "Není důležité, kolik lidí jsme dnes (včera) zabili, ale jaké hodnoty jsme zastávali!" xD

Kompletní ansábl, alias členové!

24. září 2010 v 21:13 | Tenny |  Členstvo
Zde je seznam veškerých prozatimních členů jihotaku.

Organizátoři:

Layla alias Yuffie, mail: tennyalayla [-at-] gmail.com
(Kuroi Neko, xcernakocka [-at-] seznam.cz)

ČLENOVÉ:

Tachiko/ Já jsem tady vzduch! , Tachiko.graphics [-at-] seznam.cz
edison23, edison23[-at-]otakuland.cz
Yuu Wasanabe, masa97[-at-]seznam.cz
Elis, EliskaZajicova [-at-] seznam.cz
Anylor-ak, Anylor-ak [-at-] seznam.cz
Neasi, neasi.cz [-at-] gmail.com
Anet, etuni.15 [-at-] seznam.cz
Kissajda, kissajda [-at-] seznam.cz
Mizuki, simona.mafia [-at-] seznam.cz
Akihiko Usami, wendy7 [-at-] email.cz
Micky-K, micky-vetev [-at-] seznam.cz
Nik-chan, nik-chan [-at-] seznam.cz
Leby Lykopen

Pokud jste mi určitě posílali přihlášku a nejste tady, možná jsem vás přehlédla - prostě se ozvěte tady! ;)

Co že se to teda stalo? - alias reorganizace podruhé

24. září 2010 v 20:54 | Tenny, hlavní organizátorka |  O nás
Jasně, nejdřív obrovský humbuk a pak nic. Asi jste si říkaly, proč jsem neodpověděla na vaše přihlášky a nepsala články a tak dále... prostě proč se tu nic nedělo.
A zvláštní "prohlášení" o mém zdravotním stavu vám určitě zněly podezřele/divně.
Tak abych to trochu osvětlila...


Přihláška

24. září 2010 v 20:34 | Tenny |  O nás
Chcete se stát členy jihočeských otaku? Není nic jednodušího! Prostě vyplňte tuto přihlášku a odešlete ji na mail tenebrae@tiscali.cz s předmětem Jihotaku.

Na maily neodepisujeme! Pouze vás napíšeme do seznamu. Pokud tam nebudete ani po týdnu, někde se stala chyba, ozvěte se do komentářů k nejnovějšímu článku.

- údaje s hvězičkou jsou povinné, údaje bez hvězdičky vyplňovat nemusíte, pokud nechcete.


Přezdívka*: (pokud jich máte víc, pro jistotu vypište všechny)

Pravé jméno:

Datum narození: (stačí rok)

Věk*:

Bydliště*: - stačí město, případně pro upřesnění jeho část.

Telefon:

Oblíbené anime*: Můžete klidně i více titulů...

Oblíbená manga: Pokud nečtete, nemusíte uváděť.

Oblíbené dorama: To samé, co výše.

- prosím, nepiště u těchto tří kolonek věci typu "Mám je ráda všechny" nebo "Viděla jsem toho tolik, že nevím". Když víme, jaké anime máte v oblibě, usnadńuje nám to práci při soutěžích a podobně. :)

Na jaké škole studujete? Popř. kde pracujete? : Můžete být překvapeni, kolik vašich spolužáků má stejné zájmy jako vy. ;)

Máte zájem se účastnit na organizaci?:

Emailová adresa*:

Další kontakt: - icq, facebook, skype... Pokud jich napíšete více, připište také, na kterém vás nejpravděpodobněji zastihneme.

Stránky: Pokud máte blog, nebo jiné stránky, můžete je napsat zde.


Pokud máte profil na facebooku, jeden z organizátorů vás může přidat do naší skupiny Jihotaku, kterou tam máme. Napiště si o to případně do příhlášky. (tedy pokud tam už nejste ;) )

Japonský večer v ateliéru

18. září 2010 v 17:33 | Layla |  Co nového na jihu
Jak vás Tinka už informovala, v ateliéru se bude konat japonský večer. Datum se sice pomalu blíží, ale mohli by jsme ho využít jako menší neoficiální sraz. Kdo příjde, příjde, to je na vás, ale pokud ne, o dost příjdete.

Japonský večer
Takže pro zájemce, kteří nevědí, kde to je, budu čekat spolu s dalšími na náměstí u kašny(poznávací znamení ohlásím sem den předem). Zavedeme vás tam a užijem si to. Nezapomeňte na kapesné, kdyby se něco platilo, nebo byste rádi něco k snědku. Čas srazu bude v 16:20, aby jsme si měli kam sednout. Pro méně informované: Je to v Českých Budějovicích.

Lalino poznávací znamení: stříbrný(stříbrno-černý) skládací deštník

(A aby to vypadalo ještě hůř, bude rozloženej. Doufám, že bude pršet a já nebudu vypadat jako idiot, co každou chvíli čeká bouřku ve slunečním počasí.)

Důvody stagnace a přetvoření organizace

18. září 2010 v 17:26 | Layla |  O nás
Už jste si očividně všimli, že to tu trochu stagnuje(tak trochu víc, no). Důvody jsou různé, ale hlavním je, že Tenny na tom zdravotně není nejlíp a organizování srazů, kterých by se stejně nemohla zůčastnit, je pro ní zrovna teď na posledním místě. Tak nějak jsem přeletěla komentáře a zjistila, že mezi organizátory patřím i já a Tachiko. Moc o tom nevím, ale když. Záleží na Tachi, jestli se toho bude chtít také ujmout, ale já už se k heslu dostala a hodlám toho využít.

Tak za prvé nějak dáme dohromady členstvo. Prosím, nedávejte přihlášky do komentů, ale posílejte na mail. Požádám Tenny, aby mi je případně přeposlala, nebo to udělala sama a dáme vše do jenoho. Pro případné uchazeče: Posílejte přihlášky na  tenebrae@tiscali.cz

Za druhé asi se nám rozšíří personál, ale o tom vás budu průběžně informovat.

A konečně za třetí: Připravte se na první oficiálnější sraz, ale to je zatím na vážkách.