Prosinec 2010

Report z prvního officiálního srazu

12. prosince 2010 v 19:33 | Tenny |  Srazy
Dneska v šest skončil první officiální sraz jihočeských otaku. No, technicky to byl už třetí, ale což... První sraz byl totiž pořádán už před asi dvěma lety jednou slečnou z konohy, ale bohužel to zůstalo u toho jednoho srazu. Možná to bylo díky mizerné organizaci. (místo, kam jsme měli jít, bylo plné, takže jsme skončili v tom zakouřeném baru v Mercury) No a pak tu byl samozřejmě neoficiální sraz.
ale přestanu plkat - zpět k tématu.
srazu se zúčastnilo 16 lidí včetně mě. Celkem úctihodné číslo na to, že jsem ze začátku počítala tak s 10 lidmi, když jsem jihotaku zakládala.
A kdo přišel? No, samozřermě já, pak Lali, Tinka, Lalina sestra Dia, jediný chlap edison23, úžasná Rinnalon, co nás zásobila cenami, murasakiino, která vyhrála soutěž, Hoshi, Nikkis, Shikiten, Ochichime alias Yami, Liera, Leah, Miky, O-Okami a ještě jedna slečna, která mi nesmí zapomenout poslat přihlášku, ano? ^^

Sraz byl ve 14:15 na náměstí, všichni přišli ve dvě, což je jim ctí. Nikdo nepřišel pozdě, nikoho jsme nesháněli, nikdo se neztratil... V tomto ohledu úspěch na celé čáře!
Šli jsme do čajového ateliéru, kde kromě nás skoro nikdo nebyl. A že jsme dělali úctihodný bordel. :D
My s Lali jsme představili úžasnou ANI-MA-JA hru, kterou jsme, ač se to nezdálo, nakonec dohráli.  Hráli jsme na dvojice a vyhrála murasakiino a Tinka - "eiffelovka" tým. xD (ano, můžete se rozčilovat, že Tinka patří mezi organizátory, ale ona má na starost jiné věci a co se týče hry, nic s ní nedělala)
Hlavní cenou byl plakát Haruhi suzumyi a obal na mobil Kuroshitsuji. Druhé místo dostalo obal s Temari a plakát Bakuman, třetí plakát Soul Eater a placku navíc. (ačkoliv jsme ty ceny pak nějak pomíchali, aby to vyhovalo preferencím dotyčným)
A každý dostal placku jako cenu útěchy. :)

Pili jsme čaj a afrodiziaka (sahlep :D ), házeli kostkami, probírali blbosti, hádali jsem důmyslné otázky. (někdy ne tak důmyslné - "Proč je manga zprava?" :D ) Ačkolůi nutno říct, že později byli dost velké nápovědy. a taky se kreslilo. (zítra některé výtvory oskenuji, abyste se mohli pokochat)
Taky přidám fotky, které mi slíbila Hoshi.

Já bych řekla, že to byl úspěch.... A co si myslíte vy? Co se vám nelíbilo, líbilo, co byste pro příšte změnili? Já jsem kritice i návrhům otevřená. ;)

Těším se na další sraz. :)
 EDIT: Fotky už jsem přidala, najdete je pod perexem!

Poslední info před srazem

11. prosince 2010 v 13:59 | Tenny |  Srazy
Takže, nic důležitého se nezměnilo - Sraz ve 14:5 před kašnou na náměstí.

Poznávací znamení: Naruto čelenka! (měli to být ouška, já ani Naruta moc nemusím, ale to se setkalo s protestem ze strany ostatních organizátorů)

Budeme čekat deset minut, pak se odebereme do čajovny. Pokud nepřijdete a neupozorníte mě smskou, budu to brát tak, že jste vůbec nemohli dorazit a NEBUDE se na vás čekat.
Prosím pište jenom sms, nemůžu volat. (a nezapomeňte se podepsat, ať vím, kdo píše xD )
Také tady mátev poslední šanci upozornit na to, že nevíte, jak se dostat na náměstí.

Kdo přijde? (kromě mě a Layli)

Tinka
Liera
Rillanon
Shikiten
Dia
Hoshi
edison23
Orihimka
Leah
murasakiirono
Nikkis
Miky

Chtěla bych vás ještě o něco požádat - prosím, hlašte se minimálně dva dny před srazem. Když má člověk objednávat ceny v pátek a v sobotu se mu ozvou další tři lidi, opravdu to pěkně rozhodí celou organizaci.
Maily jsem posílala všem už před týdnen, takže si prosím nestěžujte, že jste to nevěděli.
No, přístě to radši budu rozesílat ještě dřív...
Pokud se tohle povede.
Ještě bych chtěla upozornit, že to děláme poprvé, takže to nebude dokonalé, ani skvěle naplánové a je dost možné, že se vyskytne nějaký kiks. Ale jak se říká - chybami se člověk učí.
A poslední věc - ceny jsou ZDARMA. Takže na ně nebereme žádné reklamace. (jako že se vám nelíbí a kdesi cosi) Až se na ně budeme skládat, jako je to na jiných srazech běžné, tak pak teprve se můžete ozvat.

Omlouvám se za trochu příkrý tón, ale tohle je opravdu vyčerpávající a strašná zátěž na nervy, tahle organizace.

Těším se na vás na sraze...

Tenny

První sraz

4. prosince 2010 v 18:22 | Tenny |  Srazy
Vážně mě nenapadl lepší titulek... xD

Každopádně - v neděli 12.12. (takové hezké datum, že? :D ) se uskuteční náš první officiální sraz.
Tentokrát je to napevno a na sto procent. Bohužel, víc lidí nemohlo v pátky než v soboty a já se musela řídit právem většiny. Tudíž se omlouvám všem, kteří mají v neděli horší přístup nebo vůbec nemůžou.

Kde bude sraz? Sraz bude před Samsonovou kašnou na náměstí Přemysla Otakara II. Jakmile všichni dorazí, přesuneme se do čajového Ateliéru v Krajinské.

Od kdy bude sraz? Od 14:15. Nyní se otáčím na ty co dojíždí, aby mi případně sdělili, zda s tím budou či nebudou mít problémy a jestli jim nco jede a navazují spoje. Můžeme čas ještě změnit.

Co s sebou? Především dobrou náladu a teplé oblečení. Venku v tomhle nečasu pobíhat nebudeme, ale až budeme čekat na náměstí na ostatní, nechci, aby z vás byli chodící rampouchy.
Dále si vemte:
tužku nebo propisku (nebo cokoliv na psaní, rejpalové :D )
figurku ze stolní hry (může být libovolná - z člověče, nezlob se, šachů, Carcassone nebo vyrobená z gumy... Hlavně použitelná!)
hrací kostku (pokud nemáte, tak nic nekupujte ani neshánějte, my jich přineseme více)
nějaké peníze na koupení čaje - je vám doufám jasné, že tam nemůžete jen tak sedět a koukat, jak ostatní pijou... xD Pokud nemáte rádi čaj, v nabídce jsou i jiné nápoje. Velká konvice stojí kolem 75-200 korun, jeden nápoj tak kolem 40-50, záleží na tom, co si dáte.
Můžete ještě vzít blok nebo nějaké papíry, pokud se vám chce.

Jaký bude program?: No, nebude to jako na ostaních srazech, kde máte nejmíň deset aktivit. Jsme značně omezeni počasím. takže budeme sedět v čajovně, povídat si, seznamovat se a hlavně - budeme hrát Úžasnou Ani-Ma-Ja hru! Těm bystřejším už asi došlo, že k tomu budeme potřebovat ty figurky a hrací kostky. Hru vyrábíme já a Lali a její součástí jsou otázky které se týkají anime, mangy a japonska, dále kreslení ve stylu activity (pokud tu hru neznáte - cílem je nakreslit věc tak, aby jí ostatní poznali a uhodli o co se jedná...) a dále akční setkání. Na některým políčkách narazíte na půvabné nekololi, hrdiny z shounenů nebo staré démony. A záleží jenom na vašem důvtipu a odhadu, jak se s tím vypořádáte, A taky na štěstí, samozřejmě. :D

Budeme hrát buď v jednotlivcích (pokud přijde málo lidí) nebo ve skupinkách. A ceny?
Ceny budou! Zasponzorovala nás Rinnalon a její písecký obchůdek Dračí křídlo. (odkaz najdete v postraním menu, ale mám pocit, že zatím nefunguje... :D )
Detaily s ní ještě pořeším, každopádně bude se na co těšit.


A teď zásadní otázka - přijdete? ^^

Prosím, napište se mi sem všichni, co máte v plánu přijít. Pokud se mi nenapíšete, nebudu s vámi počítat a pokud byste se objevili, neměla bych pro vás cenu.

Ti, co přijdou:

Tenny, hlavní šéfová
Layla, organizátorka srazů
Tinka, organizátorka srazů
Liera
Rillanon
Yu Suzukei
Shikiten
Dia
Hoshi
edison23
Vody
Orihimka
...