Únor 2011

2. sraz - !Hlaste se!

26. února 2011 v 15:28 | Layla |  Srazy
SRAZ SE RUŠÍ PRO MALÝ POČET ÚČASTNÍKŮ.

Náš druhý oficiální sraz se bude konat...*chvíle napětí*... NE 06.03.2011
Tento datum je konečný a neměnný. Tímpádem je nám líto, pokud se tam nedostanete, ale jinak to už nepůjde. Není to ale poslední sraz, že?(Na ten příští už bude snad pěkné počasí a na to se těším.)
POZOR! DŮLEŽITÉ ZMĚNY!
!!!Chcete-li se účastnit, napiště, prosím do komentářů.(A Tini, prosím, neřeš tam jiné srazy, jinak se tam nikdo nenapíše.)
Vzhledem k tomu, že máme být v čajovně potichu, omezuji počet účastníků na max. 15.
Druihý sraz bude čistě v neoficiálním duchu, kvůli nízkému počtu účastníků. nebojte, budeme hrát hru a povídat si atd. ,ale soutěž a průzkum necháme na příští oficiální. Pokud se však počat účastníků navýší, vrátíme se k původnímu programu (nebereme v potaz přifařilce na poslední minutu, kteří se neohlásili)
Čtěte dál pod perexem.

Soutěž o logo jihočeských otaku

22. února 2011 v 11:30 | Tenny |  Soutěže
Tak, ačkoliv jsme zadání soutěže psali už v předchozím článku, nikdo se zatím neobtěžoval zúčastnit. Na druhou stranu, možná se informace o soutěži ztratili v záplavě informací ke srazu.
Tak tedy ještě jednou.

Protože se náš druhý sraz rapidně blíží (datum - 6. 3. 2011), shodli jsme se, že by nebylo od věci mít nějaké logo, nebo "znak". Nechceme tím samozřejmě zakládat nějakou organizaci, pouze by se ono logo dalo na placky, a vy byste mohli dát najevo, že k nám patříte. Také by se zakomponovalo do banneru a možná i do layoutu, pokud by se případně udělal nový.
A to jsme považovali za skvělou příležitost k zadání soutěže, která bude vyhlášena na druhém srazu.
Účastnit se může každý člen jihotaku, zapsaný v seznamu (vzhledem k přepokládané nízké účasti i orgové, kromě mě, která to zadává :D ). Závěrečný termín je 28. 2. Do té doby posílejte vaše výtvory na náš mail tennyalayla@gmail.com .

Požadavky:
- záleží jen na vás, jestli pošlete pouze jedno logo, nebo rovnou návrh banneru či/a placky, nebo obojí.
Velikosti na banner - od 30(výška)x80(šířka) obr. bodů až na 100x800 obr. bodů.
Velikosti placky - průměr 25 mm nebo 37 mm, ale nezapomeňte dát hlavní motiv tak 2 mm od okraje, kvůli ohybům.

Co tam prsknete je naprosto libovolné, ale mělo by to být autorské a ne příliš kontroverzní. (žádná růžová a yaoi, prosím) Samozřejmě, mělo by se nás to týkat. Nějaké japonské, nebo anime motivy, to je libovolné...
(pokud vás napadlo Česko v hetalia podobě... No. Možná jihočesko? :D )

A aby to bylo fér, hlasovat budete vy, tj. ostatní členové, co se soutěže nezúčastní.
Na srazu přineseme návrhy vytištěné a nejlepší se stane našim logem a autor dostane odměnu.

A ještě nějaké ty technické věci:
Oceníme, když použijete k výrobě digitální cestu, tedy Photoshop, SAI, Gimp nebo jiný grafický program. Logo by mělo být jednoduché, protože jinak při úpravách (zejména zmenšování na banner) dojde k zániku detailů. Nechávám to na vašem uvážení. Co se velikosti týče, rozdíl velikostí stran nebude větší než 30 pixelů, přičemž žádná strana by neměla být menší než 130 a větší než 200 pixelů. Obrázek posílejte pokud možno v .png, ale .gif přijmeme taky (teoreticky přijímáme i jpeg, ale všichni víme, že je to s...vinský formát :D).

(a tak nějak netuším, kdo je autorem posledního odstavce, protože Lali se mu diví... Tak, kdo se k němu přihlásí? xD )